אודות

ברוכים הבאים לבלוג, העוסק בתחרות, ריכוזיות, ובתפקידם של שווקים בכלכלה המודרנית.

נושאים אלו עומדים בליבו של דיון סוער, והם מעוררים גם סקרנות מחקרית: כיצד מתנהגים צרכנים, ומתי הם משנים את התנהגותם? כיצד מגיבות חברות לשינויים בטעמם של הצרכנים? כיצד מצליחות חברות לצבור כח שוק – ומה הן עושות איתו?

התכנים בבלוג מייצגים את דעותי בלבד, ולא את אלו של מוסד או גוף כלשהו. אציין גם את המובן מאליו: אין להתייחס לדבר הנכתב כאן כיעוץ בנושא משפטי, פיננסי או בכל נושא אחר, או כתחליף ליעוץ כזה.

אודותי: פרופסור-חבר במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים. עורך (co-editor) בכתב העת International Journal of Industrial Organization. בעל דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת ייל בארה"ב ומתמחה במחקר אמפירי מיקרו-כלכלי: אמידת ביקוש למוצרים מבודלים, ניתוח אסטרטגי של החלטות מיצוב המוצרים של הפירמה, וסוגיות בהגבלים עסקיים כגון הגדרת שווקים, מיזוגים, והקשר בין ריכוזיות וכח שוק. קישור לאתר האקדמי שלי נמצא כאן.

ייעצתי (בעבר) לרשות ההגבלים העסקיים ו(בהווה) לחטיבת המחקר של בנק ישראל בנושאים אקונומטריים הנוגעים לניתוח תחרותי. פעילות ציבורית נוספת: מייסד-שותף של הכנס השנתי ארגון תעשייתי, רגולציה ומדיניות תחרות בישראל, יו"ר הועדה הציבורית המייעצת ללמ"ס בנושא מדד תפוקת התעשיה, וחבר הועדה המייעצת למדד המחירים לצרכן.

אודות הבלוג

לכל הרשומות

בתקשורת

צרו קשר

בואו לעקוב בטוויטר