אודות

ברוכים הבאים לבלוג שלי, העוסק בתחרות, ריכוזיות, ובתפקידם של שווקים בכלכלה המודרנית.

נושאים אלו עומדים בליבו של דיון סוער בארץ ובעולם. מבחינתי, בראש ובראשונה, הם מעוררים סקרנות מחקרית: כיצד מתנהגים צרכנים, ומתי הם משנים את התנהגותם? כיצד מגיבות חברות לשינויים בטעמם של הצרכנים? כיצד מצליחות חברות לצבור כח שוק – ומה הן עושות איתו?

מזה כ-15 שנים אני עוסק במחקר והוראה בנושאים אלו. אשמח לשתף כאן בתובנות ממחקרים עדכניים, קצת שלי ובעיקר של אחרים.

קיימים לא מעט בלוגים כלכליים – לשם מה נחוץ אחד נוסף? הדיון בנושא התחרות צובר תאוצה בישראל ובעולם כולו, והתחום מפיק כמות רבה של ידע מחקרי-מקצועי. מטרת הבלוג היא לשמש כפלטפורמה לשיתוף ידע זה, והוא מיועד לאנשי מקצוע ולציבור הרחב כאחד. אשמח כמובן לקבל משוב ותגובות על התכנים, המייצגים את עמדותי בלבד, ולא את אלו של מוסד או גוף כלשהו.

אודותי: מרצה בכיר וחבר הסגל הקבוע במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים. בעל דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת ייל בארה"ב ומתמחה במחקר אמפירי מיקרו-כלכלי: אמידת ביקוש למוצרים מבודלים, ניתוח אסטרטגי של החלטות מיצוב המוצרים של הפירמה, וסוגיות בהגבלים עסקיים כגון הגדרת שווקים, מיזוגים, והקשר בין ריכוזיות וכח שוק.

ייעצתי לרשות ההגבלים העסקיים (בעבר) ולבנק ישראל (בהווה) בנושאים אקונומטריים הנוגעים לניתוח תחרותי. פעילות ציבורית נוספת: מייסד-שותף של הכנס השנתי ארגון תעשייתי, רגולציה ומדיניות תחרות בישראל, יו"ר הועדה הציבורית המייעצת ללמ"ס למדדי מחירי יצרן, וחבר הועדה המייעצת למדד המחירים לצרכן. על פעילותי האקדמית ניתן לקרוא כאן.

אודות הבלוג

לכל הרשומות

בתקשורת

צרו קשר

בואו לעקוב בטוויטר