אודות

ברוכים הבאים לבלוג, העוסק בתחרות, ריכוזיות, ובתפקידם של שווקים בכלכלה המודרנית.

נושאים אלו עומדים בליבו של דיון סוער, והם מעוררים גם סקרנות מחקרית: כיצד מתנהגים צרכנים, ומתי הם משנים את התנהגותם? כיצד מגיבות חברות לשינויים בטעמם של הצרכנים? כיצד מצליחות חברות לצבור כח שוק – ומה הן עושות איתו? מזה כ-15 שנים אני עוסק במחקר והוראה בנושאים אלו. אשתף כאן בתובנות ממחקרים עדכניים, קצת שלי ובעיקר של אחרים.

התחום מפיק כמות רבה של ידע מחקרי-מקצועי. מטרת הבלוג היא לשמש כפלטפורמה לשיתוף ידע זה, והוא מיועד לאנשי מקצוע ולציבור הרחב כאחד. התכנים מייצגים את דעותי בלבד, ולא את אלו של מוסד או גוף כלשהו. אציין גם את המובן מאליו: אין להתייחס לדבר הנכתב כאן כיעוץ בנושא משפטי או אחר, או כתחליף ליעוץ כזה.

אודותי: מרצה בכיר וחבר הסגל הקבוע במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים. בעל דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת ייל בארה"ב ומתמחה במחקר אמפירי מיקרו-כלכלי: אמידת ביקוש למוצרים מבודלים, ניתוח אסטרטגי של החלטות מיצוב המוצרים של הפירמה, וסוגיות בהגבלים עסקיים כגון הגדרת שווקים, מיזוגים, והקשר בין ריכוזיות וכח שוק. על פעילותי האקדמית ניתן לקרוא כאן.

ייעצתי בעבר לרשות ההגבלים העסקיים ולחטיבת המחקר של בנק ישראל בנושאים אקונומטריים הנוגעים לניתוח תחרותי. פעילות ציבורית נוספת: מייסד-שותף של הכנס השנתי ארגון תעשייתי, רגולציה ומדיניות תחרות בישראל, יו"ר הועדות הציבוריות המייעצות ללמ"ס בנושא מדד תפוקת התעשיה ומדד מחירי תשומות החקלאות, וחבר הועדה המייעצת למדד המחירים לצרכן.

אודות הבלוג

לכל הרשומות

בתקשורת

צרו קשר

בואו לעקוב בטוויטר